1:1 Ford MkII - Shelby - 1966
History

Uit woede dat Enzo Ferrari zijn merk niet aan Ford wenste te verkopen, besloot Henry Ford om Ferrari op eigen gebied te verslaan. En wel, bij de 24 uren van Le Mans. De eerste pogingen in 1964 en 1965 mislukten doordat de snelle Fords uitvielen. In 1966 was Ford terug en hoe! De MkII versie van de GT40 beschikte over de dikke 7,0 liter motor van Shelby. Vroeg in het jaar won deze auto in Daytona voor eenzelfde auto van Grant en Gurney. Later in het jaar zouden de Fords ook op overtuigende wijze Le Mans winnen.

The 1966 MkII version with its 7 liter engine was much stronger than the '65 version. They had a tripple win in Daytona and later in the year also in Le Mans.

Data

Auto / car: Ford MkII #98

Chassis: 1015 (Ford)

Motor / engine: Ford 427 V8 - 7,0 liter

Banden / tyres: GoodYear

Team: Shelby American Inc. ()

Rijders / drivers: Ken Miles () / Lloyd Ruby ()

Race: World Championship Sportscars 1966 round 1 - 24 uur / hours Daytona

Klasse / class: Prototypes > 2 liter

Kwalificatie / qualifying: 1st - 

1min 57,8sec

Result: 1st - 678 ronden / laps

Extra
1:43 Ford MkII - Ixo
Make

IXO is een doorstart van het oude Vitesse. Tegenwoordig zijn de produktie aantallen hoog, maar dit gaat niet echt ten koste van de kwaliteit. Het is een gerenommeerd merk in de popumaire prijsklasse.

IXO started when Vitesse died. Nowadays it produces models in great numbers, but also in a nice quality. It is a very appreciated make in the popular price range.

Data

Merk / make: IXO

Nummer / nr.: GTM 050

Serie: Classic Le Mans & GT Cars

Oplage / limited edition: -

Nummer / nr.: -

Bijzonder / remarks: -

Verpakking / box: Ixo zwart / black

Waardering algemeen / rating in general:

***

Waardering details / rating details:

***

Geschatte waarde / estimated value:

***

Extra
Info (c) www.lemans-models.nl - 2011/02 Code: 1966DAY98

Nedstat Basic - Gratis web site statistieken Eigen homepage website teller